Literatura dziecięca"Kraina Niewidzialnego Dobra"

Agnieszka Żukowska
Dziękuję Wydawnictwu NowoCzesne za egzemplarz recenzencki.

Nerwowo, a jednocześnie przepełniona ciekawością obejrzała się dookoła. Nie znała zupełnie tego miejsca, co też budziło w niej naprzemiennie to ekscytację to strach. Aż tu nagle usłyszała nieopodal siebie kogoś niespieszne kroki. Postanowiła zatem nie stracić okazji i zapytać się, jak to się stało, że z jej pokoju przeniosła się właśnie tutaj - jak dowiedziała się od Zająca, do Krainy Niewidzialnego Dobra. To, co usłyszała, wcale nie poprawiło jej humoru…

Witaj w świecie przepełnionym niegrzecznymi, złośliwymi dziećmi. W tym niesamowitym miejscu każdy pozna prawdę. Prawdę o sobie. To, jaki naprawdę jest, ze swoimi wszystkimi wadami i zaletami. Po małym rozrachunku przybyli mają niepodważalną szansę, aby zmienić się, zaznać innych emocji, niż do tej pory znali. Tylko od nich zależy, czy wykorzystają tę szansę i zatracą się w tym, co dobre, poczują wolność, zaznają prawdziwego szczęścia. Oni już podjęli decyzję. A Ty? Czy odważysz się wejść do Krainy Niewidzialnego Dobra, aby poznać swoje autentyczne ja? Wybierz mądrze. Tymczasem zapraszam Cię w niezapomnianą przygodę do “Krainy Niewidzialnego Dobra” (20.04.2022, Wydawnictwo NowoCzesne) autorstwa Pani Agnieszki Żukowskiej.

Wydawnictwo NowoCzesne – swoją siedzibę posiadają w Poznaniu. Kierują się stwierdzeniem „mniej oznacza lepiej” - mniej wydanych pozycji, oznacza szersze pole promocji, oraz reklamy dla każdej twórczości po etapie selekcji. Łączy to się też ze zdecydowanie wyższą jakością edytorską.

Daj się pochłonąć do reszty w wir Krainy Niewidzialnego Dobra. Poczuj, co to znaczy prawdziwa przygoda przepełniona tajemnicami, magią, miłością. Pozwól sobie na jeszcze lepsze poznanie samego siebie. Nie odmawiaj sobie chwili relaksu, przemyśleń. Aż w końcu…

Poznaj historię Jasmeny i buraczanego kamienia, a także Nataniela i tajemniczego słonia. Każdy z bohaterów cierpi na jakąś przypadłość. Dziewczynka jest typem buntowniczki, z którą nikt nie może wytrzymać na dłużej, natomiast chłopiec boryka się ze smutkiem, który doskwiera mu po stracie ojca. Obwiniają o swoje nieszczęście wszystkich, lecz nie wiedzą, że tego, co w życiu jest najważniejsze, muszą szukać w swoim sercu. Na pozór dwoje obcych sobie dzieci, lecz łączy ich jedno: każde z nich udaje się w terapeutyczną podróż życia, dzięki której mają możliwość dotrzeć do swoich najgłębiej skrywanych przed innymi emocji.

“Kraina Niewidzialnego Dobra” autorstwa Pani Agnieszki Żukowskiej, to powieść o charakterze dydaktycznym, polecana w głównej mierze młodszemu gronu odbiorców. To tutaj dziecko pozna, utrwali sobie takie wartości jak: przyjaźń, bezinteresowność, zaufanie, czy miłość.

Pierwsze, co rzuca się w oczy czytając książeczkę, to mądrość, która z niej płynie. Autorka robi ogromny ukłon w stronę początkujących odbiorców i umieszcza w twórczości “obrazkową” symbolikę i jej bardzo przystępne tłumaczenie, która bez problemu trafi do maluszków, ale nie tylko! jej przekaz dotrze także do dorosłych. Język pisania jest (jak to bywa w powieściach dla dzieci) bardzo lekki, zrozumiały, urozmaicony epitetami. Bardzo przyjemnie czytało się lekturę.

Historie zostały poprowadzone w ciekawy, interesujący, wręcz obrazowy sposób. Sam tekst okalają rysunki, które odzwierciedlają obecny wątek. Generalnie podczas zapoznawania się z lekturą nie można się przy niej nudzić, bez względu na to ile ma się lat. Jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie w tej króciutkiej twórczości.

Bohaterami są dzieci i dorośli oraz zwierzęta, które porozumiewają się ludzkim głosem. Fabuła jest magiczna, barwna, zdecydowanie pobudza wyobraźnię. Narracja została poprowadzona w trzeciej osobie. Wątki zmieniają się jak w kalejdoskopie, natomiast wartkość jest zadowalająca. Jedno jest pewne, od powieści nie da się oderwać: pochłania, zapada w pamięć, uzależnia. Świetnie bawiłam się przeżywając przygody z Jasmeną i Natanielem oraz ich przyjaciółmi. Cudownie było czytać i widzieć, jak dzieci przechodzą metamorfozę. Polecam.


Tytuł: "Kraina Niewidzialnego Dobra";
Autorka: Agnieszka Żukowska;
Gatunek: literatura dziecięca;
Ilość stron: 62;
Data premiery: 20.04.2022 r,;
Wydawnictwo: NowoCzesne;
Moja ocena: 10/10.


mylivesignature-1

Brak komentarzy: