Erotyk"Mściwy. 50 stanów świadomości"

Jakub Onyśków
50 stanów świadomości.

Wszystko idzie zgodnie z planem, gdy niespodziewanie słyszę huk, którego źródło zdaje się być po mojej prawej stronie. Próbuję namierzyć przyczynę tego hałasu, ale jedyne co mi przychodzi do głowy, to przebita opona.

Po chwili, jak na zawołanie tracę kontrolę nad pojazdem i z całej siły wbijam się w bandę. Jestem zamroczona, a gdy dochodzę do siebie, uświadamiam sobie, że najgorsze dopiero przede mną. W oddali dostrzegam dwa pędzące w moją stronę samochody. Jeden wyraźnie hamuje, drugi przyspiesza. Wiem, co za chwilę nadejdzie, dlatego zamykam oczy, a wtedy następuje potężne uderzenie w bok mojego auta. Potem nie ma już nic. Dopada mnie ciemność. Tracę przytomność.

Olśniewająca Elizabeth i przystojny, ociekający seksem Alexander powracają wraz z kolejną erotyczną powieścią autorstwa Pana Jakuba Onyśków. Jej tytuł to: “Mściwy. 50 stanów świadomości”, ukazała się 22 listopada 2022 roku, nakładem Wydawnictwa Replika.

Jakub Onyśków, jak sam o sobie mówi - jest rzemieślnikiem, który z każdym dnie pragnie rozwijać swój warsztat pisarski. Na co dzień zajmuje się ekonomią, w nocy zaś pisze. Początkowe ukojenie znalazł w tworzeniu scenariuszy na potrzeby filmów fabularnych. Aż w końcu postanowił zająć się powieściami. Jego pasją jest gotowanie i koszykówka, której jest kibicem. Posiada psa, kota oraz dwie świnki morskie.

“Seks z nią był najlepszym, co mu się przytrafiło. Nie wiedział, że przyjdzie mu za to zapłacić.”

Miłość Elizabeth i Alexandra - najgorętszej pary Nowego Jorku rozkwita w zastraszającym szybkim tempie. Terapia z psychologiem pomogła mężczyźnie uporać się z demonami przeszłości.

W związku z czym kochankowie wyruszają w kolejną podróż. Są przekonani, że uda im się poskromić przypadłości Alexa. Jednak nie zdają sobie sprawy, że ktoś będzie im chciał popsuć wyjazd, a samo zagrożenie czai się tuż za rogiem.

“Mściwy. 50 stanów świadomości”, to powieść erotyczna z obszernym tłem obyczajowym. Głównym wątkiem są światowe sprawy biznesowe połączone z ostrym seksem. W tym także liczne zbliżenia, zmiany świadomości, czy mroczne, niespodziewane zwroty fabuły.

Lektura jest zbliżona do swojej poprzedniczki, z małą różnicą - tutaj wydaje się więcej wątków wywołujących niepokój. Dlatego też czytając książkę Pana Jakuba i tym razem moja wyobraźnia pracowała na wysokich obrotach, widząc te namiętne wątki, które przeplatały się z tymi o zabarwieniu dramatycznym.

Narracja została poprowadzona w pierwszej osobie, oczami głównej bohaterki. Styl pisania uważam bezapelacyjnie za bardzo lekki, przyjemny. Pojawiają się liczne wulgaryzmy, wątki nieodpowiednie dla młodszych odbiorców, ale to akurat zjawisko naturalne w książkach dla dorosłych.

Fabuła jest bardzo dynamiczna, podobnie jak ciągle zmieniająca się sceneria, której niestety nie jesteśmy w stanie za dobrze sobie wyobrazić, gdyż większość czasu spędzamy w budynku, czy to biurowcu, mieszkaniu, pokoju hotelowym i tak dalej. Bohaterami są dobrze znane już nam postacie z pierwszego tomu, a także kilka nowych. Zupełnie, jak w pierwszej części - da się z nimi złapać nić porozumienia.

Podsumowując: Zanim zaczęłam czytać lekturę, miałam pewne domysły, czego mogę się spodziewać po erotyku Pana Jakuba Onyśków. Czy trafiłam ze swoją “tezą”? Ależ oczywiście. Standardowo był dziki seks, w każdej możliwej scenerii, porze i miejscu. Standardowo zmieniała się świadomość. Standardowo ona była uległa. Standardowo pojawił się biznes. Standardowo autor przewidział także mroczne sceny w roli głównej z czarnym charakterem. W jednym zdaniu: “Mściwy. 50 twarzy świadomości” to standardowy erotyk, który jest napisany lekkim piórem i trzyma w napięciu. Ponadto jest dość przewidywalny, aczkolwiek nie mogłam się od niego oderwać. Banalny, a jednak fascynujący. Polecam.Tytuł: "Mściwy" (50 stanów świadomości);
Autor: Jakub Onyśków;
Gatunek: erotyk;
Ilość stron: 250;
Data premiery: 22.11. 2022 r.;
Wydawnictwo: Replika;
Moja ocena: 8/10.


mylivesignature-1

Brak komentarzy: