Thriller historyczny"Sierociniec janczarów"

Piotr Gajdziński
19 kwietnia, nakładem Wydawnictwa Muza ukaże się trzymający w napięciu thriller historyczny -"Sierociniec janczarów". Autorem powieści jest Pan Piotr Gajdziński.


Opis książki:

"Do Wolsztyna na szkolny zjazd z okazji rocznicy matury przyjeżdża dziennikarz Rafał Terlecki. Podczas spotkania jeden z jego dawnych kolegów, Paweł Zdanowski, próbuje go zainteresować sprawą brutalnego morderstwa sprzed dwóch lat. Ofiarą była szesnastoletnia dziewczyna, której zmasakrowane, pozbawione oczu i uszu ciało znaleziono na terenie ogródków działkowych. Zabójca trafił do więzienia, ale Zdanowski jest przekonany, że ta wstrząsająca historia ma szersze tło i sięga czasów przedwojennych.

Terlecki rozpoczyna śledztwo, które prowadzi go do pewnego zamożnego mieszkańca Wolsztyna o bardzo niejasnej przeszłości. Wkrótce na jaw wychodzą też inne przerażające fakty z przeszłości wielkopolskiego miasteczka, gdy Terlecki odkrywa, że już przed kilkudziesięciu laty dochodziło tu do zbrodni łudząco przypominających morderstwo szesnastoletniej Joli. 

Sytuacja się komplikuje, gdy wśród archiwalnych dokumentów Rafał natrafia na dobrze mu znane nazwiska: Zdanowski i… Terlecki. Jaką rolę w całej tej historii mógł odegrać jego własny ojciec? Jakie znaczenie dla śledztwa mają losy pewnego opętanego księdza, a wreszcie: co wykonane na początku ubiegłego stulecia płaskorzeźby mogą mieć wspólnego z zabójstwem z 2016 roku? Prawda okaże się szokująca."Tytuł: "Sierociniec janczarów";
Autor: Piotr Gajdziński;
Gatunek: thriller historyczny;
Ilość stron: 384;
Data premiery: 19.04.2023 r.;
Wydawnictwo: Muza.

mylivesignature-1

Brak komentarzy: