"13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety"

Amy MorinWydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2019 rok
Liczba stron: 320Wybrałam " 13 rzeczy, których nie robią silne psychiczne kobiety" Amy Morin, głównie ze względu na odmienną tematykę, niż do tej pory czytałam. Wyżej wymieniona książka jest typowym poradnikiem, w tym wypadku dla kobiet, które chcą się stać lepszymi, które wątpią w swoje możliwości, a chciałby coś zmienić w swoim życiu. Lektura ma za zadanie pomóc zrozumieć różne sytuacje - raczej te negatywne, z którymi spotykamy się na co dzień. Ponadto autorka zadbała o to, żeby wszystko szczegółowo wyjaśnić, bazując na swoich własnych doświadczeniach, oraz swoich pacjentek. "Nauczę cię, jak masz nad sobą pracować (raczej mądrze niż ciężko), aby stać się najlepszą wersją samej siebie". Z takimi przemyśleniami zabrałam się do czytania poradnika, czy zmieniło to moje widzenie skrajnych sytuacji o tym napiszę niżej.

Amy Morin to 40-letnia pisarka, urodziła się w Szkocji, obecnie mieszka w Einfield w stanie Maine. Autorka zaczęła pisać pod wpływem swoich osobistych, traumatycznych przeżyć. Oprócz pisania jest wykładowcą psychologii w college'u, psychoterapeutką, jest specjalistką od pomocy rodzicom, którzy nie radzą sobie z wychowywaniem dzieci. Jest jedną z niewielu pisarzy, którzy podejmują tak trudny temat, jakim jest psychika, a konkretniej siła psychiczna.

Autorka pragnie podzielić się sposobami na przykre doświadczenia z życia wzięte. Nie tylko swoje, ale też na podstawie wielu rozmów z kobietami z całego kraju. Zebrała wszystko w jedną kupę i tak właśnie powstała książka "13 rzeczy, których nie robią silne psychiczne kobiety". Na podstawie tych 13 elementów, autorka zaczęła doskonalić każdy swój dzień - rezultaty były zaskakujące. Wkrótce opublikowała o tym artykuł, przeczytało go ponad 50 milionów osób z całego świata. Gdy wydała swoją pierwszą książkę, dostała wiele pytań i to właśnie było jej motywacją, aby pomagać na różne tematy i do szerokiego grona odbiorców. W taki sposób powstały także inne książki Amy Morin, które cieszą się sporą popularnością.

Obok tej książki nie da się przejść obojętnie, skłania do myślenia, wyciągania wniosków i jeśli jakiś życiowy element nie pasuje - wymienianie go na inny. W poradniku możemy przeczytać między innymi o tym, jak nie dawać ograniczać się przez innych, jak nie bać się łamać zasad, czy jak zaprzestać wałkować wszystko w nieskończoność. W lekturze autorka zagrzewa do działania poprzez udzielanie rad na sytuacje, które spotyka każda z nas codziennie. Wskazówki Pani Amy mają na celu pomóc rozwinąć skrzydła zagubionym przedstawicielkom płci pięknej i to też czynią. Dzieło czyta się z wielkim zainteresowaniem, oraz takim samym skupieniem. Trudno jest się oderwać od tekstu, jest napisany w bardzo przyjazny czytelnikowi sposób – mogę określić ten styl jako pół żartem, pół serio. Jest to jeden z lepszych poradników, jaki do tej pory czytałam, wyniosłam z niego wiele mądrości, sądzę, że w trudniejszych chwilach będę powracać do książki, będzie ona czymś w rodzaju pomocy, gdy nic już nie pomaga. Jest to dość trudna książka pod względem merytorycznym, dlatego też potrzeba więcej czasu na jej przetrawienie na skutek dużej ilości z reguły przydatnych informacji. Mimo tego jednego minusu, poradnik naprawdę warto przeczytać i wracać do niego w trudniejszych chwilach.

„13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety” jest to pozycja, którą powinna przeczytać każda kobieta, bez wyjątku czy potrzebuje pomocy - takową może otrzymać, czy jej nie potrzebuje, a chce ulepszać jeszcze bardziej swoje życie. Jeśli jesteś osobą, która przejmuje się co mówią inni, a może zamartwiasz się rzeczami, na które nie masz wpływu – to ta książka jest idealna dla Ciebie, pozycja obowiązkowa!https://sztukater.pl/ksiazki/item/28474-13-rzeczy-ktorych-nie-robia-silnych-psychicznie-kobiety.html

Brak komentarzy: