"Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów"

Ojciec Teodor Książkiewicz

narodowość autora:
Polska
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 224
***

„Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów” autorstwa Ojca Teodora Bogdana Książkiewicza, jest poradnikiem skierowanym do świadomego społeczeństwa, czyli takiego, które lubi racjonalne patenty na poprawę stanu zdrowia, czy urody. Jest to idealna lektura dla tych, którzy chcą zmniejszyć poziom odczuwania bodźców, a może i nawet całkowicie zneutralizować używając przy tym substytutu medycyny szpitalnej, czyli sposobów pozaszpitalnych. Zioła potrafią być tak samo skuteczne jak produkty farmaceutyczne, a niekiedy nawet i skuteczniejsze, dodatkowo często ich smak jest przystępny, podawane w dogodnym dla chorego postaci.

Książka ma na celu podpowiedzieć jak wzmocnić i uodpornić na niekorzystne czynniki zewnętrzne organizm coraz to starszego współczesnego człowieka. Trzeba mieć na uwadze, że podobnie jak „jedna jaskółka wiosny nie czyni”, tak jednorazowa terapia z zakresu ziołolecznictwa nie przyniesie pożądanych rezultatów. W takim leczeniu potrzeba między innymi cierpliwości, ogromnej determinacji, systematyczności, jak i konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu. Efekty w wielu przypadkach będą zadowalające. Dlaczego zatem nie spróbować?

Ojciec Teodor Książkiewicz – urodził się w 1940 roku w Męczennicach, w Ziemi Sandomierskiej. Od 1957 roku przebywa w Krakowie, gdzie też wstąpił do zakonu Ojców Bonifratrów. Już od najmłodszych lat interesował się wszelkiej maści ziołami, których właściwości można wykorzystać z powodzeniem w medycynie naturalnej. Swoją dotychczasową wiedzę pogłębiał i praktykował w zakonie.

Jest autorem między innymi takich poradników jak: „Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla kobiet” (2007, Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza RYTM), „Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów dla dzieci” (2001, Wydawnictwo Oficyna Wydawnicza RYTM). Artykuły na temat ziół Ojca Książkiewicza można przeczytać także w wybranych czasopismach medycznych, oraz obejrzeć w wybranych programach telewizyjnych.

Od ponad 400 lat pomagają w chorobie cierpiącym na całym świecie, tacy są właśnie Ojcowie Bonifratrzy. W poradniku autorstwa Ojca Teodora Książkiewicza znajdziemy zatem: zestawienia gotowych przepisów na mieszanki ziołowe, które mają na celu podwyższenie odporności, a także pomóc w walce z chorobami. Autor dba także o zdrowie psychiczne i fizyczne odbiorcy książki, przejawiają się także porady dietetyczne. Następnie fani kosmetyków naturalnych znajdą coś dla siebie. Nie zabraknie tabel, wykresów, kaloryczności, dziennych wskazań do spożycia ilości pierwiastków i minerałów, wykaz warzyw i owoców wraz z ich objaśnieniem oddziaływania na organizm ludzki. A tuż na samym końcu znajduje się słowniczek roślin leczniczych.

Poradnik jest jedną wielką encyklopedią o ziołach, napisany bardzo przejrzystym, zrozumiałym językiem. Pojawia się urozmaicenie, gdyż oprócz samego „suchego” tekstu, autor stawia również na innego rodzaju formy przekazu informacji, takie jak: zestawienia, tabele, czy ciekawostki. Ogromnym plusem jest spis ziół leczniczych również z nazwami w języku łacińskim na końcu książki i ich ‘rozkład na czynniki pierwsze’ - jak działa, na co pomaga, co w sobie zawiera. Z całą pewnością lektura jest bardzo rzetelna, natomiast wiedza autora przeogromna. Dla tych mniej zorientowanych w temacie, na każdą z prezentowanych dolegliwości, których zresztą jest cała masa zostały przygotowane przepisy z uwzględnionymi konkretnymi ilościami danych ziół. Nic tylko parzyć, przygotowywać i cieszyć się pozytywnymi skutkami i to w sposób naturalny. Czy można chcieć czegoś więcej?

Lektura zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, jest w niej wszystko czego oczekiwałam po takiego rodzaju książki. Jestem zdania, że jeśli odbiorca interesuje się naturalnymi metodami i chce pomóc sobie zarówno w sposób wewnętrzny, jak i zewnętrzny (zdrowie, uroda) to dobrze trafił, gdyż mam pewność, że jest to odpowiedni poradnik dla wyżej wymienionego grona odbiorców, każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam tę kopalnię wiedzy dla każdego. Czytajcie, zapisujcie, testujcie, a przede wszystkim bądźcie konsekwencji w działaniu, a potem cieszcie się rezultatami.

mylivesignature-1

Brak komentarzy: