"Aby latać, trzeba zacząć brać na siebie ryzyko. Jeśli nie chcesz, to może lepiej zrezygnować i na zawsze chodzić."

 

"Natomiast ja uważam, że każdy powinien być takim, jakim jest, chociażby to "jaki jest" było gówno warte."Dzień dobry w zestawieniu na maj 2021. W tym miesiącu postawiłam na poradnik, literaturę o charakterze humorystycznym, czy mroczną powieść o zabarwieniu kryminalnym.
LISTA POWIEŚCI:


* "MOJE CÓRKI" KAROLINA KASPRZAK - DIETRICH

Zapraszam Was dzisiaj do świata głupoty, kiedy to człowiek ma dobrze, natomiast zawsze wydaje mu się, że może mieć lepiej. Tak też pomyślał główny bohater powieści Pani Karoliny Kasprzak – Dietrich, pod tytułem „Moje córki”, który to posiada żonę i dziecko, a mimo to, próbuje ułożyć sobie drugie życie kosztem nieświadomej małżonki.


GORSZA JAROSŁAW CZECHOWICZ

Pierwsze wnioski, które nasuwają się po przeczytaniu książki, to fakt, ze jest ona szalenie wciągająca i to od pierwszych stron. Fabuła jest interesująca, bardzo dopracowana, trzyma w napięciu, a nawet zapada w pamięci. Jest również na swój sposób kreatywna, autor uknuł potężną intrygę po części na płaszczyźnie zawodowej. Dla mnie plusem było opisanie szczegółów pracy w komunikacji miejskiej, w sposób, którego nie można nazwać nudnym, wręcz dodaje on smaczku.


* "POZWÓL, ŻE CI OPOWIEM... BAJKI, KTÓRE NAUCZYŁY MNIE, JAK ŻYĆ"           JORGE BUCAY

Na świeżo po przeczytaniu książki mogę stwierdzić, że jestem naprawdę zadowolona. Dawno nie miałam w dłoniach tak inteligentnej, ciekawie skonstruowanej powieści, z której płynie mądrość. Lektura pokazuje... przekonajcie się sami, co pokazuje.


* "INACZEJ NIŻ ZWYKLE"JUSTIN A. REYNOLDS

W dzisiejszej recenzji, chciałabym przedstawić Wam powieść o wyborach, których dokonujemy. O ludziach, których dopiero co poznajemy, oraz o ulotnych chwilach, dla których warto żyć.

Ostatnio mam dobrą passę do książek, kolejna za mną i w dalszym ciągu jestem bardzo zadowolona. Dzisiaj przychodzę z bardzo ciekawą powieścią, która nie zapowiadała się na taką. Początek wywołał u mnie: niepokój, bezradność, współczucie. Jednak...

Maj był wybitnym miesiącem (z małym wyjątkiem) pod względem doboru lektur. Dawno nie miałam tak dobrej passy. Niemożliwe staje się możliwe. W dzisiejszym podsumowaniu nie będzie podium, ponieważ musiałabym na pierwszym stopniu postawić aż TRZY KSIĄŻKI. Trio, które przedstawię poniżej zdobyło u mnie maksymalne oceny, nie było do czego się przyczepić. Pojawił się też jeden wyjątek odbiegający od reguły, ale to dobrze, bo nudno byłoby gdyby wszystko szło idealnie. 


"Moje córki" Karolina Kasprzak - Dietrich ---> ocena: 4/10   (recenzja znajduje się tutaj)

"Gorsza" Jarosław Czechowicz ---> ocena: 10/10   (recenzja znajduje się tutaj)

"Pozwól, że Ci opowiem... Bajki, które nauczyły mnie, jak żyć" Jorge Bucay ---> ocena: 10/10   (recenzja znajduje się tutaj)

"Inaczej niż zwykle" Justin A. Reynolds ---> ocena: 10/10   (recenzja znajduje się tutaj)


mylivesignature-1

Brak komentarzy: