Fantastyka


"Błękitny wiatr. Tom 2 - Synowie ognia"

Aneta Zych


***
Tym razem porywam cię do magicznego świata, o którym nie śniło się nawet filozofom. Do miejsca, gdzie zobaczysz najpiękniejsze, najjaśniejsze, pełne uroku gwiazdy. Poznasz unikatowe planety, których nigdzie indziej nie znajdziesz! Czy ta perspektywa nie brzmi świetnie?! Ależ oczywiście, że brzmi! A to nie koniec atrakcji… Na koniec powrócisz ponownie na Ziemię, gdzie odwiedzisz malownicze zakątki świata, które tym razem nie są wytworem wyobraźni autorki, one istnieją naprawdę. Tylko tutaj poczujesz miłość oraz piękno, jakie płynie z natury. To tutaj zostanie uśpiona twoja czujność, abyś mógł zmierzyć się z trudami egzystencji, upaść, przeanalizować, a następny bogatszy o zdobytą wiedzę podnieść się i iść dalej z podniesioną głową. Zatracisz się w smutku, aby następnie wybuchnąć głośnym śmiechem… Przeczytasz, a zrozumiesz.

Czy słyszałeś już o 2 tomie „Błękitnego wiatru”? Jeśli nie, to koniecznie musisz nadrobić zaległości. Przedstawiam ci „Błękitny wiatr, Tom 2- Synowie ognia” autorstwa Pani Anety Zych (2021, Wydawnictwo AlterNatywne).

Aneta Zych – pisarka, blogerka pochodząca ze Zgierza. Studiowała w Londynie, gdzie też mieszka od 2003 roku. Jedną z pasji pisarki są wyprawy trekkingowe do najróżniejszych górzystych zakątków świata, gdzie odnajduje natchnienie zarówno do pisania, jak i malowania obrazów olejnych. Uwielbia przyrodę i ma do niej ogromny szacunek. Interesuje się rozwojem osobistym, psychologią, lubi słuchać muzyki klasycznej oraz latynoamerykańskiej. Jak twierdzi, jest optymistką, która stara się zawsze znaleźć pozytywną stronę w sytuacji.

Laura jest istotą stworzoną przez Błękitną Planetę, została zesłana na Ziemię z pewnym zadaniem. Gdzieś dalej, ludność planet Wenus i Arkturia dowiadują się, iż światu grozi poważne niebezpieczeństwo. Uratować ludzkość mogą tylko niejacy synowie ognia, którzy zamieszkują Ziemię w ludzkiej postaci. Niestety nie jest tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać. Okazuje się, że synowie zatraceniu w egzystencji, nie są w stanie pomóc. Czy dojdzie do najgorszego? Czy synowie będę w stanie uchronić świat przed zagładą? Ile będzie ich to kosztować? Jak daleko będą musieli się posunąć, aby nie doszło do najgorszego?

„Błękitny wiatr. Tom 2- Synowie ognia” jest ciągiem dalszym części pierwszej („Błękitny wiatr”). Warto nadmienić, iż książek nie trzeba czytać w kolejności, ponieważ nie pojawia się retrospekcja. Lektura porusza problemy społeczne, między innymi takie jak: egoizm, okrucieństwo, czy rozwój tak zwanego marginesu społecznego. Zanim zaczęłam czytać historię, miałam obawy, czy spodoba mi się ona, ponieważ nigdy nie było mi po drodze z fantastyką. Ku mojemu zdziwieniu, lektura już od pierwszych stron mnie zaciekawiła, wciągnęła w swój wir. Wtedy też wiedziałam, że będzie to dobrze spędzony czas.

Twórczość Pani Anety została poprowadzona w bajkowym stylu z nutką realności, pojawiają się nierealne i realne miejsca, postacie takie jak: kosmici, inne zmutowane stwory oraz te bardziej z krwi i kości – Ziemianie. Mimo iż klimat jest magiczny, to z książki płynie ogromne przesłanie, które może pozytywnie zaskoczyć niejedną osobę dorosłą. Połączenie dwóch światów powoduje, że lektura staje się uniwersalną, trafi zarówno dla młodszych, jak i dojrzalszych czytelników.

„Błękitny wiatr. Tom 2 – Synowie ognia” bez wątpienia wciąga już od pierwszych stron, nie pozwala oderwać się od prezentowanego świata, ciekawi, intryguje, daje do myślenia, zapada w pamięć, aż w końcu uzależnia. Nie będziesz mógł spocząć, aż nie dojdziesz do ostatniej strony. Jako atut można wymienić także krótkie rozdziały z licznymi opisami, które zostały dobrane ze smaczkiem, co skutkuje tym, że nie ma mowy o nudzie. Cały czas coś się dzieje, napięcie nie spada ani na chwilę. Styl pisania jest bardzo lekki, bez zbędnej skomplikowanej terminologii, natomiast narracja jest prowadzona w trzeciej osobie.

Podsumowując: Książka jest oryginalna, kreatywna, niektóre przedstawione elementy znajdziesz tylko i wyłącznie w powieści. Dzięki magicznemu światu jest to niezła odskocznia od trudów życia codziennego i to na wysokim poziomie, wszędobylska mądrość życiowa dodaje fantastyce charakteru. Twórczość dedykuję każdemu, bez względu na płeć, czy wiek. Nie zauważyłam elementów, które przeszkadzałyby mi w odbiorze tekstu. Świetnie bawiłam się czytając, była to wspaniała przygoda, godna polecenia. Lekturę dodaję do grona ulubionych. Czytajcie, bo warto.
Wydawnictwo: AlterNatywne
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 196
Moja ocena: 10/10
mylivesignature-1

2 komentarze:

  1. Zainteresuję się tą książką, ponieważ Twoja recenzja mnie zainteresowała i dwa, że lubię powieści fantastyczne i takie, które lubią zaskoczyć :).
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobry wybór, nie zawiedziesz się. Miłej lektury.🥰

    OdpowiedzUsuń