Fantasy"Księstwo Trzech Śmierci"
Emilia Ziółkowska
Recenzja patronacka i rozdanie

Zamrugałam kilka razy, aby upewnić się to tylko sen. Jednak sen okazał się rzeczywistością. Ostrze noże mieniło się w świetle lampki. Stal wydawał się tak idealna, jakby narysowana, nie z tego świata.

Nawet nie wiem, kiedy on zmienił położenie i teraz stał za mną. Moje plecy opierały się o jego stalową klatkę piersiową. Jest naprawdę silny. Bez najmniejszego trudu podniósł mnie i położył na łóżku, a następnie unieruchomił swoim ciałem moje kończyny oraz głowę. Chciałam walczyć, krzyczeć, ale to na nic. Nie byłam w stanie nic zrobić. Mogłam tylko leżeć i patrzeć, jak robi ze mną to, po co przyszedł.

Lubisz mroczne książki, które są utrzymane w klimacie fantasy? W takim razie koniecznie musisz zapoznać się z recenzowaną przeze mnie powieścią. Poznaj “Księstwo Trzech Śmierci” autorstwa Emilii Ziółkowskiej. Książka ukazała się 14 grudnia 2022 roku, nakładem Wydawnictwa AlterNatywne.

Chciałbyś przeczytać książkę, ale nie chcesz jej kupować? Na to też mam sposób - weź udział w organizowanym przeze mnie konkursie. Co należy zrobić, aby mieć szansę na wygranie twórczości? Najpierw zgłoś się w komentarzu, następnie polub oraz udostępnij post konkursowy. Gotowe. Spośród uczestników wybiorę osobę, do której powędruje ta niesamowita lektura. Powodzenia!

Emilia Ziółkowska urodziła się w 1999 roku w Gdańsku. Całe swoje dzieciństwo spędziła jednak w Sopocie, gdzie rozwijała swoje zainteresowania sztuką i literaturą. Obecnie mieszka wraz z rodzicami na Niderlandach, gdzie też studiuje. W wolnej chwili pisze i czyta książki, a także maluje i rysuje. “Księstwo Trzech Śmierci” to jej druga powieść.

Mara pracuje w klubie nocnym ze striptizem. Wie, czego od życia chce, to ona ustala zasady. Dlatego też rzadko kto może liczyć na choćby jej spojrzenie, nie wspominając o prywatnym pokazie.

Sytuacja ulega diametralnej zmianie, gdy szef nakazuje jej tańczyć dla majętnych, wyjątkowych gości. Kiedy dziewczyna odmawia, czeka ją kara. Wkrótce zostaje zamordowana, jednak to nie koniec jej historii…

“Księstwo Trzech Śmierci” to powieść mroczno-fantastyczna. Pojawiają się w niej motywy, między innymi takie jak: erotyczny, przestępstwa, wojny, śmierci, czy strachu. Jak widać, jest to twórczość, w której każdy znajdzie coś dla siebie i ja też znalazłam.

Lektura spodobała mi się, ponieważ ma przysłowiowe jaja. Oznacza to tyle, że dużo się w niej dzieje. Uwielbiam w niej dominację, jej mroczny klimat, czy dopracowaną intrygę, do której nie mogę się nawet w najmniejszym stopniu przyczepić.

Czytając twórczość Emilii Ziółkowskiej, czułam narastające zaciekawienie, zaskoczenie, a nawet i dreszczyk emocji. Nie zabrakło także uśmiechu na mojej twarzy.

Fabuła jest bardzo dynamiczna, przepełniona nagłymi zwrotami akcji. Poprowadzona w narracji pierwszoosobowej- oczami głównej bohaterki. Napięcie w niej nie schodzi nawet na chwilę.

Autorka w swojej twórczości przedstawia mieszankę świata realnego z tym fantastycznym. Dlatego też nie zabraknie w niej bohaterów z krwi i kości oraz elfów, skrzatów, innych nieziemskich istot. Każda z postaci została skrupulatnie nakreślona pod względem psychicznym i fizycznym. Z praktycznie każdą z nich da się złapać nić porozumienia.

Podsumowując: bardzo się cieszę, że mogłam objąć powieść patronatem medialnym. “Księstwo Trzech Śmierci” autorstwa Emilii Ziółkowskiej okazała się niesamowitą, przepełnioną nagłymi zwrotami akcji historią, od której ciężko się oderwać. Pochłonęła mnie doszczętnie.

Bardzo spodobał mi się mroczno-fantastyczny klimat książki oraz idealnie dopasowane pod nią nieszablonowe postacie, których teksty były niekiedy powalające. Książkę, dzięki wartkiej fabule i bardzo lekkiemu stylu pisania czytało się wyśmienicie, z ogromnym przejęciem i niecierpliwością.

Jak nie jestem fanką powieści fantastycznych, tak tym razem mi się podobało. Jak najbardziej polecam i zachęcam do brania udziału w moim rozdaniu, gdzie do wygrania jest recenzowana książka.Tytuł: "Księstwo Trzech Śmierci";
Autorka: Emilia Ziółkowska;
Gatunek: fantasy;
Ilość stron: 355;
Data premiery: 14.12.2022 r.;
Wydawnictwo: AlterNatywne;
Moja ocena: 9/10.

mylivesignature-1

Brak komentarzy: