Literatura piękna, społeczno-obyczajowa"Prawda i mity o życiu kobiety"

Renata Niedzielska

Od niepamiętnych czasów kobiety stanowią jedną z najliczniejszych grup społecznych. Są one zdecydowanie mocnym fundamentem przy zachowaniu ładu i harmonii ogniska domowego. Rodzą potomstwo, wychowują je, zajmują się domem, a nawet i często całym gospodarstwem. Ponadto pełnią wiele innych kluczowych ról społecznych, są aktywne na niezliczonych płaszczyznach…

Wydaje Ci się, że wiesz sporo o płci pięknej? Czy aby na pewno jesteś tego pewien, że nie żyjesz w błędzie? Jak doskonale wiemy, pewności nigdy do końca nie będzie, dlatego przychodzę z propozycją, która pozwoli Ci dowiedzieć się więcej na temat kobiet, poczynając od pradziejów, przechodząc przez życie erotyczne, legendy, starożytność, Biblię, średniowiecze, odrodzenie, oświecenie, romantyzm, XX wiek, a kończąc na czasach współczesnych. Zapraszam Cię w niesamowitą podróż oczami płci pięknej razem z autorką – Panią Renatą Niedzielską wraz z powieścią „Prawda i mity o życiu kobiety” (2020, Wydawnictwo Gajus).

Agencja Wydawnicza Gajus z siedzibą w Gdańsku zajmuje się świadczeniem usług z zakresu przygotowania publikacji do druku, redakcją i korektą tekstu, a także pomocą w rozpowszechnieniu publikacji, czy promocją książek w modelu self-publishing. Zajmują się również copywritingiem. Oferta, jaką przygotowało wydawnictwo, jest gratką dla początkujących autorów, którzy potrzebują wsparcia merytorycznego podczas procesu wydawniczego.

Kobiety od dawien dawna były bardzo aktywne społecznie. Prawie zawsze odpowiednio zmotywowane do walczenia o swoją pozycję, zdrowie, czy nawet życie. Poprzez panującą dyskryminację nierzadko bywają wykluczane z czynności codziennych, pozostawione samym sobie. Czasy się zmieniły, jednak czy na lepsze? Okazuje się, że nie zawsze i nie we wszystkich zakątkach świata. Jest to zależne gdzie i w jakich warunkach płeć piękna się wychowuje. Jedno jest pewne, kobieca egzystencja toczy się nieustannie tym samym torem, co kiedyś. Drogą, gdzie na każdym kroku trwa walka o godny byt.

„Prawda i mity o życiu kobiety” Pani Renaty Niedzielskiej jest powieścią społeczną osadzoną w przeszłości i teraźniejszości. To historia o życiu kobiety – poczynając od pradziejów, a kończąc na XXI wieku. Autorka trafnie nakreśla prawdę oraz dementuje mity, które zostały przyjęte o życiu płci pięknej na przełomie wieków.

Twórczość jest bardzo interesująca. Co prawda niczego nowego nie wprowadza, czego nie byłoby wiadomo, w końcu Internet jest jakże obszernym źródłem informacji. Jednak kluczowe jest to, że zbiera wszystkie treści w jednym miejscu. W taki oto sposób czytelnik dostaje wszelkie przemiany kobiecej natury na przełomie dziejów w postaci krótkiej twórczości, która liczy blisko sto stron. Książka została napisana w bardzo przystępnym języku, dlatego też książkę czyta się błyskawicznie.

Lektura jest opisowa, o charakterze pouczającym, jednak bez zbędnego przysłowiowego „kija w tylnej części ciała”. Pani Renata posiłkuje się cytatami zaciągniętymi z różnych źródeł. Ten zabieg dodaje twórczości autentyczności oraz w moim mniemaniu podwyższa jej wartość, zmienia sposób postrzegania na bardziej przychylny, aniżeli w postaci czystej fantastyki.

Podsumowując: szczerze, to nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać po książce. Jednak po przeczytaniu okazała się ona kawałem dobrej roboty. Autorka mnie zaintrygowała, zaciekawiła, a także momentami przekazała informacje, o których nie miałam pojęcia. Literatura jest poprowadzona w doskonałym stylu, bez nudnych opisów, dłużyzn, idealnie zapada w pamięć…

Czego tak naprawdę chcieć więcej? „Prawda i mity o życiu kobiety” uważam za udany dla mnie debiut. Jestem jak najbardziej zadowolona. Książkę polecam nie tylko dla Pań, ale i dla Panów. Czytajcie śmiało. Warto zarezerwować sobie czas na tak wartościową lekturę, jaką jest twórczość Pani Renaty Niedzielskiej.


Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Gajus
Rok wydania: 2020
Liczba stron: 100
Moja ocena: 8/10 mylivesignature-1

Brak komentarzy: