"Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień: podąża za Tobą nawet wtedy, kiedy o nim nie myślisz." |Phil Bosmans| 


"Jesień nie jest odwiniętym wstecz filmem wiosny." |Karol Irzykowski|Witam Was w kolejnym cyklu pod tytułem "Październik '20". Co prawda za oknem robi się coraz chłodniej, zaczynają spadać liście, pojawiają się sezonowe owoce... w skrócie wielkimi krokami nadchodzi melancholijna jesień. Jednak u mnie na blogu nie powieje chłodem, gdyż czeka na Was kilka gorących nowości wydawniczych, jak i popremierowych powieści. W tym miesiącu w mojej biblioteczce dominować będzie mroczna strona literatury, niekiedy w połączeniu z fantastyką, czy pikantnym romansem dla osłody i podgrzania atmosfery, w sam raz na nieciekawe jesienne wieczory. Nie zabraknie również jakże powieści "na czasie"... Zapraszam do lektury. :)


Lista powieści:


* "Ziołolecznictwo Ojców Bonifratrów" Teodor Książkiewicz

Poradnik jest skierowany do świadomego społeczeństwa, które chce mieć prawo wyboru i świadomie stawia na naturalną medycynę kosztem tej szpitalnej. Czy jest możliwe, aby terapia samymi ziołami była tak samo skuteczna jak ta farmaceutyczna, a może to tylko i wyłącznie EKO chwyt marketingowy?


* "W piekle pandemii" Jolanta Kosowska


" - Nie powiedzieć o czymś to co innego niż skłamać - powiedziała spokojnie Elena. - Wcale nie trzeba wszystkiego wiedzieć."


"Nie ma rzeczy niewykonalnych. To tylko ludziom brakuje czasami odwagi, by zmierzyć się z czymś wyjątkowym i trudnym." 


Powieść bardzo życiowa, można nawet powiedzieć, że wyrwana z codzienności. Jednak różni się znacząco od otaczającego nas przytłaczającego okresu. Co za tym idzie - pozwala nawet w tak trudnym czasie jakim jest pandemia podnieść na duchu, a wszystko to dzięki ciepłu płynącemu z "W piekle pandemii". Ciekawi jak to możliwe? Zapraszam do  lektury.


 

* "Długa noc" Wiesław Hop


"-Może i tak. Sporo czytam. Nie znam jednak lepszej rozrywki nad dobrą książką. A poza tym, uczysz się na błędach innych, a nie na swoich własnych."


"Każda kobieta, każda miłość, tak jak róża, ma kolce. I tak jak róża potrzebuje czasu i pielęgnacji, aby dojrzeć i ukazać się światu w pełnej krasie." 


Lubicie powieści, które ociekają namiętnością, pożądaniem? To dobrze trafiliście, bo "Długa noc" właśnie taka jest. Tylko tutaj znajdziecie: miłość, gang, a nawet denata. A wszystko to w ociekającej seksem scenerii. Zatem jeśli to jest Wasza "bajka", koniecznie musicie zajrzeć TUTAJ* "Nieobecna" Jaime Jo Wright

 

  Jak głoszą słowa Kary Isaac umieszczone na tylnej okładce "Nie zgasisz światła, dopóki nie skończysz czytać ostatniej strony.", czy aby na pewno te słowa pokrywają się  z rzeczywistością? Motyw przewodni - zakład dla obłąkanych jest jak najbardziej tematem interesującym, na pewno ma potencjał, jednak czy został on należycie wykorzystany? Przekonajcie się sami.***

Kończy się październik, co za tym idzie - czas na podsumowanie książek popremierowych. Na ten miesiąc składał się: bardzo dobry, przede wszystkim poparty ogromną wiedzą i praktyką poradnik o tematyce medycznej. Kolejno pojawiła się również na wysokim poziomie książka na czasie, można nawet stwierdzić, że "wyrwana z codzienności". Nieco słabiej poszło tym razem mojemu ulubionemu gatunkowi - thriller, kryminał. Spośród wszystkich lektury najkorzystniej, bo otrzymała maksymalną ocenę i tym samym plasuje się na pierwszym miejscu jest wcześniej wspomniany poradnik Ojców Bonifratrów. Tuż za nim ulokowała się rozpoznawalna na całym świecie pandemia. Pozostałym książkom poszło trochę słabiej. Poniżej przedstawiam podium, a tymczasem zapraszam Was na kolejny wpis, tym razem na miesiąc listopad, który pojawi się już wkrótcemylivesignature-1

Brak komentarzy: