LIPIEC 2021

OPOWIADANIE: ESEJ

23 lipca nakładem wydawnictwa Nowoczesne ukaże się bogato ilustrowana książka o nadziei, życiach równoległych, telepatii i naturze. Przestawiam Wam powieść pod tytułem "Głodna Góra" autorstwa Joli M. Mroszczyk. 

"Życie w otoczeniu gór Caha płynie swoim rytmem. Przyroda olśniewa, a roztaczające się piękno
wpływa na życie mieszkających tu ludzi. Mimo trudnej przeszłości i niespełnionych marzeń Maks
i Elen odnajdują swoje miejsce na ziemi, stając się dla siebie wsparciem. Głodna Góra jest także celem rodzinnej wyprawy Richarda, jego żony i dzieci. Zatrzymują się w domu braci O'Sullivan. Jakie tajemnice odkryje przed nimi okolica? Jest też pleśń. To ona odgrywa tu główną rolę. Tajemnicza substancja zdaje się w zamierzony sposób rozprzestrzeniać, jak gdyby posiadała swój własny rozum. Czy "pożera" to, co stanie na jej drodze? Czy to przez nią góra nazywana jest "głodną"?"

Recenzja znajduje się TUTAJ


THRILLER

28 lipca nakładem Wydawnictwa Muza ukaże się pełen napięcia thriller. Przedstawiam Wam najnowszą powieść Pani Katarzyny Bondy, pod tytułem "Klatka dla niewinnych".

"Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym piętrze, w niewyjaśnionych okolicznościach, wypada teściowa Englota. Kobieta ginie na miejscu. Szybko okazuje się, że do zdarzenia doszło podczas przepustki skazanego. Brakuje jednak twardych dowodów, które umożliwiłyby postawienie mu zarzutów.

Róża nie może już nic powiedzieć, a po tragicznej śmierci matki w milczeniu pogrąża się także jej syn, Jonasz. Trwa w bezgłosie osiem lat. Co widział i co wie milczący czternastolatek? Co otwiera, co zamyka pozostawiony na szyi zmarłej klucz? Czego miała nie ujawniać Róża Englot? Czy ktoś jeszcze zna sekret jej męża? A może pozostawiony na jej ciele przedmiot to przestroga dla innych? 

Weronika Rudy prosi Huberta Meyera o przyjazd do Warszawy i ekspertyzę. Kiedy profiler zagłębia się w szczegóły, odkrywa, że sposobem na dotarcie do prawdy może być wyjaśnienie sprawy zaginięcia Anety Malinowskiej.

Choć dziewczyna przepadła bez śladu niemal dwie dekady temu, Meyer doskonale ją pamięta – twarzy ofiar, tak jak miejsc odnalezienia zwłok, nigdy się nie zapomina. Przed laty nie udało mu się wskazać winnego. Czy Meyer zdoła powstrzymać mordercę zanim zginie ktoś jeszcze? 

Hubert działa po swojemu – niekonwencjonalnie, ale profesjonalnie. Szybko okaże się, że pytań jest więcej niż odpowiedzi, a przeszłość osób zamieszanych w zbrodnię pełna jest przemocy, bólu i zła. Kiedy Meyera dzieli już tylko krok od poznania prawdy, sprawa przybiera zaskakujący obrót. Do tej pory pomagał ofiarom, tropił przestępców. Teraz to on stał się głównym podejrzanym..."


                                                        Recenzja znajduje się TUTAJWRZESIEŃ 2021

22 września nakładem Wydawnictwa Muza ukaże się pełna emocji powieść z pogranicza literatury obyczajowej i thrillera psychologicznego. Przedstawiam Wam "Toksyczną przyjaźń" autorstwa Pani Polly Phillips.

"Rebecca Maloney i Isabel Waverly znają się od dziecka. Jak przystało na najlepsze przyjaciółki, zawsze były nierozłączne – nic więc dziwnego, że wspólnie przeżywały najważniejsze momenty w ich życiu: Izzy wspierała Bec po śmierci jej matki, Becca zaś towarzyszyła Izzy w pierwszych dniach po narodzinach jej córeczki Tilly. Ale ta idealna przyjaźń to tylko pozory, bo ich bliska relacja ma także drugą, znacznie mroczniejszą stronę. 

Okazuje się, że skromna i ugodowa Bec pozostaje w cieniu swojej bardziej przebojowej, apodyktycznej i pewnej siebie przyjaciółki. Coraz częściej dochodzi między nimi do nieporozumień. Coraz częściej się kłócą. Wieloletnia przyjaźń przemienia się we wzajemną wrogość, a Bec jest już u granic wytrzymałości. Jeszcze jedna kąśliwa uwaga Izzy pod adresem jej stroju, narzeczonego lub pracy może sprawić, że coś w niej pęknie.

Pewnego dnia dochodzi do tragedii. W kałuży krwi u stóp schodów w luksusowym domu Waverlych zostaje znaleziona martwa Izzy. To mógł być wypadek… Ale jeśli policja nie wykluczy udziału osób trzecich, to Bec z pewnością będzie główną podejrzaną. Czy śmierć Izzy to rzeczywiście tylko nieszczęśliwe zrządzenie losu, czy może ktoś pomógł jej odejść z tego świata? Prawda okaże się szokująca."

Recenzja znajduje się TUTAJ

22 września nakładem Wydawnictwa Muza ukaże się książka o zabarwieniu naukowym. Przedstawiam Wam "W umyśle mordercy", autorstwa dr Dean'a A. Haycock'a.

"Wiedzieliście, że na świecie żyje prawie 70 milionów psychopatów?! Tak wynika z najnowszych badań w zakresie psychopatologii. Oznacza to, że na sto dorosłych osób jedna przejawia psychopatyczne skłonności. Zdecydowana większość psychopatów funkcjonuje w naszym otoczeniu, odnosząc sukcesy w biznesie, medycynie czy wojskowości. Okazuje się, że mogą nimi być nawet nasi bliscy – członkowie rodziny, przyjaciele, współpracownicy, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy. To dlatego, że psychopaci są osobami bardzo inteligentnymi, które świetnie potrafią odgrywać współczucie i manipulować nawet doświadczonymi psychologami. Ale czy każdy psychopata musi być od razu mordercą lub gwałcicielem?

„W umyśle mordercy” to naukowe spojrzenie na temat zbrodni, które dostarcza rzeczowych informacji oraz skłania do zastanowienia się nad ludzką naturą. Książka mimo swojego naukowego charakteru jest napisana zrozumiałym i przystępnym językiem, a dr Dean A. Haycock, który jest niekwestionowanym fachowcem w swojej dziedzinie, nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów. W swojej najnowszej publikacji prezentuje przełomowe wyniki badań naukowych, mnogość teorii, poglądów i opinii oraz mnóstwo ciekawostek z historii neurologii, często odsyłając także do popkultury. Przytaczane przykłady prawdziwych zbrodniarzy służą zilustrowaniu prezentowanych zagadnień. Mają także za zadanie poruszyć czytelnika. Książka „W umyśle mordercy” okaże się fascynującą lekturą dla osób zainteresowanych wpływem fizjologii na popełnianie zbrodni. "


Recenzja znajduje się TUTAJ


mylivesignature-1

Brak komentarzy: